Tulokset !                                                
 
Pilkkikisan 2017 voittajat

Nuoret

1. Kaapo, 132 g

2. Anni, 81 g

Naiset

1. Sirpa, 53 g

2. Irkku, 27 g

Miehet

1. Jari, 731 g

2. Reino, 481 g

3. Ilpo, 263 g

Pilkkikisan 2016 voittajat

Nuoret

1. Hermanni, 260 g

2. Nita ja Anni, kaksi nykyä

 

Naiset

1. Anne, 465 g

2. Sirja, 250 g

3. Marianne, 145 g

 

Miehet

1. Pekka, 940 g

2. Matti, 685 g

3. Alm, 665 g

Pilkkikisan 2013 voittajat

 

Nuoret

1. Hermanni, 340 g

2. Henna, 150 g

3. Anni, 65 g

 

Naiset

1. Marianne, 160 g

2. Anne, 160 g

3. Jaana, 155 g

 

Miehet

1. Jose, 125 g

2. Jari, 80 g

3. Ilpo, 60 g



Soutukisat 2012 tulokset

1. Vihdin Hiihtoseura ( Kari, Jukka, Hanne)

2. Team Alapelto (Harri, Päivi, Sergei)

3. Pelastustiimi (Pekka, Sari, Jari)

4. Vihdin Viheltäjät (Timppa, Maarit, Kaikka)

5. Kahden Kilon Kukko (Harri, Ritva, Auli)


Juhannuksen 2012 tulokset

Tikkakisa alle 10 v

1. Anton

2. Senja

3. Viljami

 

Tikkakisa 10-14 v

1. Jasu

2. Olli

3. Emilia

 

Tikkakisa naiset

1. Hanne

2. Taina

3. Anne

 

Tikkakisa miehet

1. Juha

2. Tilli

3. Mika


Ammunta naiset

1. Satu

2. Taina

3. Ingrid

 

Ammunta miehet

1. Esko

2. Tapsa

3. Rieti



Pilkkikisan 2012 voittajat

 

Nuoret

1. Aleksi, 480 g

2. Riina, 110 g

3. Saga ja Aku, 0,80 g

 

Naiset

1. Jaana, 310 g

2. Kipo, 200 g

3. Muumi, 0,70 g

 

Miehet

1. Tero, 150 g

2. Harri, 0,75 g

3. Jari, 0,55 g


Juhannuksen 2011 tulokset

Tikkakisa Lapset

1.    Anton
2.    Viljami
3.    Jesse

Tikkakisa Nuoret (10-14v.)

1.    Janita R
2.    Nea P
3.    Susanna T

Tikkakisa Miehet

1.    Seppo  Lekari
2.    Marko Huttunen
3.    Anttila

Tikkakisa Naiset

1.    Hannele Tuoriniemi
2.    Anne Lilja
3.    Hannele Pajunen

Ammunta Naiset

1.    Kirsi Laakkonen
2.    Anu Mikkola
3.    Tarja Lehto

Ammunta Miehet

1.    Tapsa Välimäki
2.    Ismo Paju
3.    Esko Hilde

Soutukisan 2011 voittajat

 

1. Soutajat (Meri, Seppo ja Harri)    aika 5:47

2. Keijukaiset (Keke, Taina ja Tilli)    aika 5:48

3. Vihdin Hiihtoseura (Jukka, Hennele ja Kari    aika 5:50

4. Ylämäen Hitaat (Hessu, Marianne ja Seppo)    aika 6:35

5. Team Sopulit (Risto, Vilperi ja Irkku)    aika 8:34



Pilkkikisan 2011 voittajat

 

Nuoret

1. Jukka S.615g

2. Hermanni T. 425g

3. Tuomas T. 100g

 

Naiset

1. Anne T. 455g

2. Jaana K. 175g

3. Kristiina J. 10g

 

Miehet

1. Jari L-K 555g

2. Pekka T. 320g

3. Seppo L. 80g

Juhannus 2010

AMMUNTA naiset

Helena  

Taina

Ingrid

 

 

AMMUNTA miehet

Jim

Timo 

Kimmo

 

TIKKA alle 10v

Niklas

Kenneth

Antton

 

TIKKA yli 10v

Nea

Allu

Nicole

 

TIKKA naiset

Erja

Hannele

Anne

 

TIKKA miehet

Jukka 

Juha

Mika

Rannaltaonginta 2010

Suurin kala  RIINA 215g

 

Lapset

Riina 565g

Henna 435g

Reetta 370g

Elli 340g

Vertti 265g

Samu 185g

 

 

Naiset

Jaana 455g

Lasten tapahtuma 2010
Tytöt 0 - 4 v.    Pituus, saappaanheitto, hiihto
                      1.    Noora K.
                      2.    Iina L.

Pojat 0 - 4 v.    Saappaanheitto
                      1.    Taneli

Tytöt 4 - 7 v.    Pituus, saappaanheitto, pussihyppely, hiihto
                      1.    Reetta L.
                      2.    Anni L.

Pojat 4 - 7 v.   
Pituus, saappaanheitto, pussihyppely, hiihto
                      1.    Max
                      
Tytöt 7 - 12 v.  Pituus
                      1.    Viivi
                      2.    Siiri  
                      3.    Teresa 

                      
Saappaanheitto
                      1.    Teresa
                      2.    Viivi
                      3.    Riina


                      Pussihyppely
                      1.    Viivi
                      2.    Siiri
                      3.    Riina    

   
                  Hiihto
                      1.    Kiia
                      2.    
Teresa
                      3.    Riina

Pojat 7 - 12 v.  Pituus
                      1.    Antti
                      2.    Tomi 
                      3.    Leevi 

                      
Saappaanheitto
                      1.    Leevi
                      2.    Antti
                      3.    Tomi


                      Pussihyppely
                      1.    Tomi
                      2.    Antti
                      3.    Leevi    

   
                  Hiihto
                      1.    Antti
                      2.    
Tomi
                      3.    Leevi

Tytöt 12 - 17 v.
                       Kaikki lajit voitti Henna

Metrikävely
                      Riina    - 23 cm
                      Siiri      - 5,5 cm
                      Tomi       0 cm
                      Teresa    0 cm
                      Viivi        0 cm
                      Essi      + 10 cm

Soudut 2010
Voittajana team Keijukaiset ( Taina, Keke ja Tilli )

Lasten piirustuskilpailu 2010

Voittaja:    Noora Kaunismäki


PILKKIKILPAILU 2010
Nuoret
1. Tuomas Turunen            350 g

Naiset:
1.  Meiju Ahmaoja                65 g
2.  Hanne Tuoriniemi           55 g
3.  Mia Pajunen                    45 g

Miehet:
1.  Seppo Laakso                295 g
2.  Aki Ahmaoja                  145 g 
3.  Vilperi                              90 g


RANNALTAONGINTA KILPAILU 2009
Lapset alle 15-vuotiaat
1. Reetta Lepola 1,350 g
2. Riina Lepola 415 g
3. Viljami Blomerus 365 g

Naiset
1. Anne Takkinen 665 g
2. Meiju Ahmaoja 335 g
3. Susanna Karjunen 305 g

Miehet
1. Timo Jukola 1,275 g
2. Aki Ahmaoja 225 g
3. Jari Lepola-Kaunismäki 115 g
                                                                       
Suurin kala Riina Lepola 130 g



                                                                                                                                             SOUDUT 2009                                                                                                                              
 1
 Joukkue Viimeiset aika 5.02,12
 Päivi Jarmala
 Seppo Mokkila
 Jarmo Loitokari

 2
 Hurrigaani aika 5.20,25
 Taina Fagerlund
 Timo Jukola
 Hödö Sahlberg

 3
 Vihdin Hiihtoseura aika 5.27,22
 Hanne Tuoriniemi
 Jukka Tuoriniemi
 Kari Oksanen

 4
 Playarit (Nuoret) aika 6.35,53
 Kirppu Anttila
 Tony Paasonen
 Jim Ollas

 5
 No Alcohol aika 6.45,35
 Lea Loitokari
 Mika Blomerus
 Juha Paasonen

 6
 Pissikset (Nuoret) aika 7.25,50
 Lotta Ollas
 Tea Tuoriniemi
 Kupsu Rehn



                                                                                                                                                PILKKIKISAT 2009


 Nuoret:
 1.    Tuomas Turunen 20 g

 Naiset:
 1.    Erja Jylhämäki 260 g
 2.    Meiju Ahmaoja 100 g
 3.    Nina Välimäki 45 g

 Miehet:
 1.    Mika Karjunen 1045 g (iso hauki tulla tupsahti reijästä)
 2.    Harri Anttila 170 g
 3.    Aki Ahmaoja 30 g  

     
RANTAONGINTA 2008:

Naisten sarja voittaja: Tiina Sahama 500 g

Miesten sarja voittaja: Hannes Lehti 655 g

Lasten sarja voittaja: Eemil Tamminen 305 g

Suurin kala: Hannes Lehti 210 g



 SOUTUKISAT 2008:

1) Juoppohullut: Anne Siberg, Eero Tamminen, Kari Oksanen, aika 4.12,09
2) Hullutiimi: Taina Fagerlund, Jimmy Ollas, Hessu Niemi, aika 4.34,78
3) Pöljät: Kaija Saari, Risto Kovanen, Ali Genc, aika 7.36,18
4) Tomppelit: Lotta Ollas, Kim Ollas, Iiro Hakkarainen, aika 8.48,50



 JUHANNUS 2008:

Kolikonheitto:

Jere Sahlberg


Tikanheitto:

Naiset:
1.    Hannele Tuoriniemi        37 pst
2.    Anne Lilja                         32 pst
3.    Aino E                               24 pst

Miehet:
1.    Mika Blomerus                 37 pst
2.    Juha Paasonen                35 pst
3.    Esko E                                34 pst


Ammunta:

Naiset:
1.    Kipa Laakkonen
2.    Anne S
3.     Satu Laakso

Miehet:    
1.    Kai Oksanen
2.    Seppo Laakso jr.
3.   ´Make Laakkonen